Høsten 1960 kom en 125cc Puch i land fra Danskeferga i Kristiansand, kjørt av en ung Hollender. Han skulle på ferie – men forelsket seg i dette landet og ble landfast. Det var og er Maarten, som omsider også har fått seg «rødt pass».
Han ble rask kjent med norske motorsyklister og viste seg etter hvert å vært en slags demokratisk ledertype. Derved ble han en pioner for Norsk turing virksomhet. Han startet den første ordentlige touringklubben «MCEK», en klubb som fremdeles lever i beste velgående. Senere var han initiativtaker og ansvarshavende for TrollRally som han ledet de føstte 4 år En annen «galskap» han oppfant var Krystallrally, noe han organiserte med sin venn Leif Arnesen.
I 1964 startet han det lille bladet «Motorsyklisten» som var daværende eneste mc-publikasjon, bladet ble laget i 3 år På den tiden introduserte han også mc-ski til Norge, noe som førte til mye moro.

Kommentarer (0)
Skriv en ny kommentar / anmeldelse